Lokalizacja

Ślęza, Sosnowe Osiedle przy ul. Sosnowej/Pszennej, położone jest bezpośrednio przy wrocławskich Partynicach i Ołtaszynie.

Ślęza to niezwykle malownicze i urokliwe miejsce, położone na wysokości 125 metrów n.p.m.

Płynie przez nią lewobrzeżny dopływ Odry - rzeka Ślęza.

 

Dojazd do Rynku zajmuje ok. 20 min., zaś do Bielan Wrocławskich ? zaledwie 2 minuty. Dla mieszkańców kursuje również autobus nr 612, dowożący do Bielan Wrocławskich lub centrum Wrocławia. Najbliższe przystanki autobusowe są zlokalizowane przy ul. Pszennej  (150 m od osiedla).

Bliskość Parku Handlowego Bielany pozwala zrobić dowolne zakupy, wybrać się na szybki posiłek lub do kina bez konieczności dojazdu do centrum Wrocławia. W samej Ślęzie, w niedalekiej odległości od osiedla znajduje się przychodnia, sklepy, szkoły i przedszkola.

Okolica oferuje również wiele możliwości spędzania wolnego czasu. W pobliżu znajduje się Zamek Topacz, prawdziwa perła architektury Dolnego Śląska, który oprócz wspaniałej renesansowej architektury pozwala na skosztowanie kuchni zamkowej. W zamku znajduje się również Muzeum Motoryzacyjne, w weekendy organizowane są różnego rodzaju wydarzenia dla dzieci i dorosłych.

Dla wypoczywających aktywnie dostępny jest okalający Zamek Topacz teren rekreacyjny - malowniczy park ze stawem, trasy spacerowe i rowerowe, a także korty tenisowe i strzelnica golfowa. W Ślęzie znajduje się też Centrum Sportowe, gdzie zagrać można m.in. w squasha, tenisa, przyłączyć się do zajęć fitness oraz skorzystać z siłowni lub strefy wellness. A w Bielanach Wrocławskich zlokalizowany jest nowoczesny Kompleks Ślęza z krytymi basenami, saunarium, centrum treningowym i bistro.

Zobacz dużą mapę